Григорій Сковорода

(1722 — 1794)

Григорій Сковорода -видатний український поет, педагог, просвітитель, філософ. Він залишив нам у спадок поетичні твори, філософські трактати, листи, афоризми.

ЛевТолстой, для якого не існувало авторитетів, писав про Григорія Сковороду: "Багато в його світогляді є дивовижно близького мені. Я недавно іще раз його перечитав. Мені хочеться написати про нього. І я це зроблю. Його біографія, мабуть, ще краща за його твори, але які гарні твори!"

Григорій Квітка-Основ'яненко (1778-1843)

8 серпня - день пам'яті Григорія Федоровича Квітки-Основ'яненка, нашого земляка, письменника, який стояв у витоків сучасної української літератури. Він був нащадком славетного й старішого дворянського роду Слобідської України. Серед його предків - славнозвісний харківський полковник Григорій Семенович Квітка. Квітки мали родинні зв'язки з фаміліями гетьмана Данили Апостола, Іоасафа Горленко та ін. Квітка-Основ'яненко та його брат Андрій були своєрідним Олімпом цього роду.


Борис Чичибабін
(1923—1994)

Борис Олексійович Чичибабін — поет, якого зазвичай відносять до так званих "шестидесятників".

Борис Чичибабін народився у Чугуєві. У червні 1946 року, студентом Харківського університету, був заарештований "за антирадянську агитацію", після чого провів п'ять років у тюрмах. По поверненню Борис Чичибабін працював бухгалтером в домоуправлінні, а пізніше економістом в одному з трамвайних депо Харкова. Вірші Чичибабіна розходились в списках, багато поетів-сучасників приїздили у місто заради того, щоб зустрітися з ним. Офіційне визнання прийшло до поета тільки наприкінці життя, в роки перебудови.

Поети та письменники Харківщини

Відеорозповідь "Поети та письменники Харківщини"

за відео матеріали дякуємо вчителям й учням Харківської школи №14

Кiлькiсть переглядiв: 0